Odszkodowania i windykacja długów

ODSZKODOWANIA

Kodeks cywilny stanowi „Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia”. Brzmi prosto, prawda? A jak jest w praktyce?

Wyobraź sobie, że po kolizji drogowej ubezpieczyciel wypłaca Ci kilkanaście tysięcy mniej, niż faktycznie kosztować będzie naprawa Twojego samochodu. Dostawca uszkadza Twój towar, ale twierdzi, że to nie jego problem albo ktoś wysyła do Ciebie wezwanie do zapłaty i żąda wysokiej kwoty, ponieważ złamał nogę na schodach prowadzących do Twojego biura.

Nie brzmi już tak banalnie, prawda?

Kancelaria obsługuje sprawy z zakresu dochodzenia odszkodowań i sporów z firmami ubezpieczeniowymi. Pomagamy na etapie przedsądowym (wezwania do zapłaty, mediacje, ugody) oraz w postępowaniach przed sądami powszechnymi. 

Doradzamy przy gromadzeniu dokumentacji oraz pomagamy w ocenie zasadności ewentualnego powództwa. 

Zakres naszych usług to m.in.:

OC PRZEDSIĘBIORCY

Sprawy dotyczące szkód związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. 

 

 

 

WYPADKI KOMUNIKACYJNE I INNE

Odszkodowania należne z AC, OC i NNW, za zniszczenie, utratę lub uszkodzenie mienia, z tytułu uszczerbku na zdrowiu, z tytułu śmierci, za utracone dochody i koszty przygotowania do innego zawodu, koszty leczenia, zadośćuczynienie za doznane krzywdy i sprawy
o rentę. 

 

SZKODY NA MIENIU, KRADZIEŻE, POŻARY, ZALANIA

Odszkodowania z tytułu ubezpieczeń mienia i nieruchomości, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty lub zaniża kwotę odszkodowania dotyczącego zdarzeń losowych jak pożar, zalanie, kradzież
z włamaniem czy wandalizm.

 

 

 

WYPADKI PRZY PRACY

Odszkodowania za wypadki przy pracy, za które odpowiedzialność ponosi pracodawca. Roszczenia
z tytułu uszczerbku na zdrowiu, uszkodzenia ciała, śmierci, utraty dochodów, kosztów przygotowania do innego zawodu, a także sprawy o rentę za utratę zdolności do pracy.

 

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

WINDYKACJA

Klient nie zapłacił za towar? Nieuczciwy najemca zajmuje Twój lokal i nie zamierza go opuścić? A może Twoim nowym hobby stało się kolekcjonowanie niezapłaconych faktur?

Skończ z tym i odzyskaj swoje pieniądze.

Kancelaria obsługuje sprawy z zakresu dochodzenia roszczeń (finansowych i innych) oraz obrony przed roszczeniami. Posiadamy doświadczenie
w odzyskiwaniu należności zarówno od firm jak i od osób prywatnych. Odzyskujemy pieniądze również od firm ubezpieczeniowych.

Na polecenie klienta prowadzimy działania polegające na próbie pozasądowego rozwiązania sporu, polegające na negocjacjach z dłużnikiem. Przygotowujemy ugody i umowy o spłatę ratalną. Sporządzamy wezwania do zapłaty. Uzyskujemy nakazy zapłaty i prowadzimy spory sądowe. Monitorujemy przebieg egzekucji.

Pomagamy naszym klientom w odzyskiwaniu ich pieniędzy od etapu mediacji i pierwszego wezwania do zapłaty, przez spór sądowy, po współpracę
z komornikiem sądowym przy egzekucji długu.

Kancelaria przyjmuje pojedyncze sprawy jak i pakiety spraw. 

Masz na półce segregator pełen nieopłaconych faktur? Dostarcz go do nas, a my zajmiemy się odzyskaniem Twoich pieniędzy.