Współpraca

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO ONLINE

DOPASOWANIE DO POTRZEB KLIENTA

Idea prowadzenia kancelarii w formie online, to kierunek, który pozwala dopasować zakres i sposób świadczenia usług pod indywidualne potrzeby klientów.

Świadczenie usług prawnych w formie tradycyjnej kancelarii wymaga dopasowania przez klienta planu dnia pod umówione spotkanie
z prawnikiem. Ograniczone godziny czasu pracy kancelarii, dojazd na miejsce, problemy z parkowaniem. To wszystko nie dotyczy naszych klientów.

Prawnik jest do dyspozycji klientów wtedy, kiedy oni tego potrzebują
i w dogodnych dla nich godzinach.  Jesteś zabieganym przedsiębiorcą
i masz czas tylko w niedzielę? Nie ma problemu. Jako samodzielna mama możesz porozmawiać tylko gdy dzieci pójdą spać? Dobrze, umówimy się na konsultację po 21. Dla nas Twój komfort i czas są naprawdę ważne. 

Możesz załatwić swoje sprawy zadając pytanie przez formularz kontaktowy, email, podczas rozmowy telefonicznej, na Skype, Messenger, WhatsApp, Signal czy Telegram. Jeżeli używasz innego komunikatora, dopasujemy się.

Świadczymy usługi prawne udzielając jednorazowych porad, prowadząc kompleksowo postępowania sądowe czy pełną obsługę prawną naszych klientów biznesowych. Obecnie, gdy wysłanie dokumentów drogą elektroniczną to kwestia chwili, zakres usług prawnika online nie różni się niczym od oferty tradycyjnej kancelarii.

PRAWNIK JEST DLA CIEBIE A NIE TY DLA PRAWNIKA

Kancelaria online to nie tylko idea samego świadczenia usług przez Internet ale także skrócenia dystansu pomiędzy klientem a prawnikiem. Daleko nam do udzielania porad zza mahoniowego biurka i patrzenia na Ciebie z góry. Ta kancelaria jest dla Ciebie i żeby pomóc załatwić wszystkie Twoje sprawy. Po prostu. Pomożemy, wyjaśnimy, przygotujemy dokumenty, poprowadzimy dla Ciebie postępowanie, wyjaśniając wszystko w przejrzysty sposób.

WYNAGRODZENIE PROPORCJONALNE DO NAKŁADU PRACY

U nas płacisz tylko za rzeczywiście wykonaną dla Ciebie usługę prawną. Nie utrzymujesz wystawnego biura, sekretarki i nie sponsorujesz owocowych czwartków dla pracowników. Dobrze wykonana usługa za rozsądne pieniądze, to clou naszej oferty.

NIE JESTEŚMY ANONIMOWI

Za obsługę prawną świadczoną przez kancelarię odpowiada Radca Prawny Barbara Murawska. Świadczy ona usługi osobiście lub kierując Cię do swoich doświadczonych partnerów, jeżeli Twoja sprawa jest spoza jej specjalizacji. Kancelaria wspomaga się pracą aplikantów/studentów przy realizacji dużych zleceń, gdzie konieczne jest wykonanie powtarzalnej pracy  (np. masowa wysyłka wezwań do zapłaty) lub zleceń wymagających nakładów pracy technicznej (np. wykonania fotokopii akt). 

Nie oferujemy, dostępności „dziesiątek naszych prawników”, których nikt nigdy nie widział. Twojego pozwu nie będzie sporządzał student na praktykach. Każde zlecenie obsługuje radca prawny lub adwokat,
z tytułem zawodowym, doświadczeniem i odpowiednią wiedzą.

WSPÓŁPRACA Z RADCĄ PRAWNYM

Współpraca z radcą prawnym różni się znacząco od korzystania z usług firm odszkodowawczych, windykacyjnych czy biur doradztwa prawnego, prowadzonych przez osoby nieposiadające tytułu zawodowego radcy prawnego lub adwokata. 

Tytuł radcy prawnego zobowiązuje do świadczenia usług na najwyższym poziomie. Decydując się na współpracę z profesjonalistą, płacisz za usługi osoby, która poświęciła minimum 8 lat na naukę zawodu, który wykonuje. Aby zostać radcą prawnym należy ukończyć studia prawnicze, uważane za jedne z najtrudniejszych kierunków nauki, odbyć trzyletnią aplikację lub przez cztery lata praktykować zawód aby następnie zdać egzamin zawodowy, który składa się z pięciu modułów i trwa aż cztery dni. Radca prawny, w trakcie całej swojej kariery zawodowej, ma obowiązek stałego dokształcania się, z czego jest rozliczany przez właściwą mu Okręgową Izbę Radców Prawnych.

Kancelaria radcy prawnego a inne podmioty – porównanie

Kancelaria radcy prawnego

 • Specjalistyczna wiedza radcy prawnego potwierdzona zdanym państwowym egzaminem zawodowym.
 • Sprawy klienta chronione tajemnicą zawodową.
 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC radcy prawnego, które zabezpiecza interesy klientów.
 • Radca prawny zobowiązany jest do przestrzegania etyki zawodowej.
 • Radcowie prawni mają obowiązek stałego dokształcania się.
 • Radcy prawni działają w ramach samorządu zawodowego
  i opowiadają przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym.

Firma odszkodowawcza, windykacyjna 
lub biuro doradztwa prawnego

 • Działalność prowadzona przez dowolną osobę.
 • Brak objęcia spraw tajemnicą zawodową.
 • Nie zawsze firmy posiadają ubezpieczenie OC.
 • Brak zasad etyki zawodowej.
 • Brak gwarancji, że sprawą klienta zajmuje się prawnik.
 • Brak nadzoru nad jakością świadczonych usług.

UBEZPIECZENIE OC RADCY PRAWNEGO

Radca prawny podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu zawodowemu OC. Oznacza to, że jeżeli nienależycie wykona swoje usługi, klient otrzyma ewentualne odszkodowanie nawet jeżeli radca prawny będzie niewypłacalny.

Sumy gwarancyjna ubezpieczenia:

 • 150 000 EUR za każdy wypadek ubezpieczeniowy
 • 350 000 EUR za jeden i wszystkie wypadki ubezpieczeniowe w odniesieniu do radcy prawnego

W latach 2023 – 2026 firmą ubezpieczającą radców prawnych jest UNIQA TU S.A. 

TAJEMNICA RADCOWSKA

Przy współpracy z radcą prawnym podaje się mu do wiadomości wrażliwe informacje na temat spraw osobistych i firmowych. Dzięki tajemnicy zawodowej są one odpowiednio chronione. Radca prawny ma ustawowy obowiązek zachować w tajemnicy wszystkie informacje na temat klienta, które uzyskał w toku obsługi prawnej. Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie może być ograniczony w czasie jak również radca prawny nie może być zwolniony z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej co do faktów, o których dowiedział się, udzielając pomocy prawnej lub prowadząc sprawę.